Організація освітлення в кімнаті

Підібрати правильне освітлення у кімнаті не так легко, як це може здатися на перший погляд. Ускладнюється ситуація і тим, що на ринку освітлювального обладнання представлено чимало техніки. У процесі створення плану слід враховувати буквально кожен нюанс. Особливу увагу слід приділити самому приміщенню. Тому:

  1. У зоні відпочинку створюють приглушене світло.
  2. У вітальні – яскраве.
  3. В кухні і санвузлі монтують підсвічування окремих зон.

Кімнатне освітлення

Планування в спальні

Освітлення в маленькій кімнаті, яка призначена для відпочинку сім’ї, планується без великих люстр. Для більшості людей такий вибір може стати вельми незвичайним, але після виконання робіт спальня дійсно зміниться. В цьому випадку слід використовувати максимальна кількість додаткових елементів освітлення. Це може бути торшер або бра, велика кількість точок або лампа на столі. Варіантів насправді багато і підібрати підходящий допоможе аналіз власних дій, які будуть виконуватися щоразу при відвідуванні цієї кімнати.

Якщо ви плануєте розмістити тут трюмо з дзеркалом, то його необхідно окремо підсвітити. Його яскравість повинна бути максимальною, так як в противному випадку ви не зможете розгледіти своє відображення.

При монтажі неяскравих приладів, впоратися з освітленням допоможе невелика лампа на тонкій ніжці або точкові світильники навколо самого дзеркала.

Освітлення стелі

Освітлення в кімнаті з низькими стелями передбачає наявність постійних джерел світла. Комфорту в такому приміщенні можна досягти завдяки розсіюванню. В деяких випадках допускається використання точок. Найбільш вишуканим виходом із ситуації стане монтаж підсвічування по всьому периметру стелі.

Єдиним складним моментом при створенні такого освітлення є створення багаторівневої стелі. У цьому разі найкраще монтувати її з гіпсового картону.

Освітлення над ліжком

Варто пам’ятати, що ліжко це найважливіша частина у всій кімнаті. Освітлення в невеликій кімнаті без монтажу люстри передбачає обов’язкове джерело світла біля самих меблів. Кращим варіантом стане монтаж додаткових світильників, які будуть створювати специфічний ореол над поверхнею ліжка. Цієї кількості світла достатньо, щоб лягти в ліжко і навіть для читання перед сном. У такій ситуації можна підібрати світильник незвичайної форми.