Освітлення передпокою і коридору в квартирі

Нi одне приміщення не може забезпечити нормальні умови перебування у ньому людини без наявності штучних джерел світла. Не є винятком і передпокій. Освітлення в коридорі дозволяє гостям отримати перше враження про всю територію квартири або будинку. Тому до його вибору варто підійти з максимальною відповідальністю.

Типи освітлювальних приладів

Почати вибір світильника слід з ознайомлення з розмірами коридору. Нерідко місця в таких кімнатах мало, але їх довжина може виявитися великою. Якщо правильно підібрати освітлення в передпокої, то можна приховати деякі видимі недоліки.

Популярністю в такому випадку користуються так звані точки. Вони дають мало світла, а тому їх потрібно кілька штук. При цьому слід суворо дотримуватися рівномірність їх розподілу. Крім економії електроенергії, такі світильники додадуть більшого затишку.

Найкращий результат можна отримати при поєднанні локального і загального освітлення.

До першої категорії приладів відносяться:

  • Світильники. Найчастіше монтуються поблизу дзеркал.
  • Бра.
  • Торшери.

Часті помилки при виборі

Освітлення коридору досить важливе, тому при виборі приладу не допускається вчинення деяких помилок. Серед найпоширеніших:

  • Хибна думка. Деякі світильники не варто розміщувати в коридорі. Навіть якщо вони гармонують з навколишнім простором і меблями, вони можуть істотно вплинути на загальне сприйняття від житлового приміщення.
  • Візуальне розширення простору. Краще всього зупинити свій вибір на тих приладах, які можуть збільшити територію. Звичайно ж, насправді вони не збільшать житлову площу, але при правильному розміщенні можуть візуально збільшити коридор.

Цікаві ідеї для дизайнера

Освітлення передпокою створюється у відповідності зі стилем всього приміщення. Тому дизайнер повинен сформувати образ майбутньої системи.

Якщо ви бажаєте залишити коридор світлим, слід сконцентрувати свою увагу на виборі однієї люстри. Вона не повинна бути великою, а максимально наближатися до поверхні стелі. Якщо є звисаючий дріт, його необхідно вкоротити.

Якщо територія невелика, то можна по всьому периметру створити спеціальний каркас. На ньому розміщується кілька приладів. Такий варіант підходить для тих, хто бажає отримати візуальне збільшення вільного простору.