Освітлення в маленькій квартирі

Чим комфортніше освітлення в житловому приміщенні, тим більше воно покращує візуалізацію. Якщо світла недостатньо, то квартира буде здаватися невеликою і незатишною. Але, більшість житлових приміщень досить маленькі, а тому грамотно виконати систему освітлення деколи не вдається. Досвідчені дизайнери вирішили допомогти людям і радять кілька оригінальних і простих рішень.

Освітлення в окремих кімнатах

Щоб максимально комфортно і затишно жити в невеликому приміщенні, рекомендується скористатися кількома простими варіантами:

  1. Для кухні. Щоб невелике приміщення кухні виявилося затишним, рекомендується збільшити кількість штучного світла. В цьому випадку недостатньо створити один світильник або люстру в центрі кімнати. Найбільш комфортним вважається додаткове освітлення, яке монтується в нижній частині підвісних шаф.
  2. Для спальної. Перед початком установки устаткування, рекомендується продумати кілька варіантів його виконання. Краще змонтувати кілька додаткових нічних ламп і одну велику люстру. Щоб отримати найбільший комфорт, рекомендується встановити світлодіоди в узголів’я ліжка або стильні бра.
  3. Для кімнати. Щоб збільшити кількість світла в головній кімнаті, варто задуматися про придбання торшерів. Ці елементи стануть справжнім скарбом для власників невеликої вітальні кімнати. Такі прилади не займають багато місця, але надають бажаний комфорт. При цьому простір з легкістю поділяється на зони.

Деякі корисні поради

Крім цих можливостей, власники невеликих приміщень можуть скористатися і іншими елементами декору. Наприклад, дзеркало, яке встановлено у ванній кімнаті, допоможе відобразити світло від світильника або люстри, тим самим даруючи мешканцям більше світла при тій же витраті електричної енергії.

Альтернативним варіантом стане поділ кімнати на окремі зони. Цей варіант краще всього використовувати в невеликих однокімнатних квартирах або студіях. Відмінним варіантом стане установка світильника в місці, де сім’я обідає.

Також, не варто забувати про такі непримітні, але яскраві точки. З їх допомогою можна з легкістю розділити приміщення на окремі зони, а також урізноманітнити інтер’єр.

І останнім варіантом стане монтаж однієї, але об’ємної люстри. Її вибір залежить від кількох параметрів, таких як загальний дизайн, стиль і колірна гамма.