Розрахунок освітлення кімнати

У кожному будинку, де панує затишок і комфорт, всього повинно бути в міру. Особливу увагу в цьому випадку приділяють нормам освітлення в кімнаті. Якщо їх не використовувати, то в приміщенні неможливо проводити багато часу. Людина швидше втомлюється, суттєво знижується її працездатність. Якщо ж освітлювальні прилади в надлишку встановлені, то з’являється роздратованість. Це лише невелика кількість несприятливих моментів, які викликані неправильним висвітленням.

Як розрахувати освітлення в кімнаті

Специфіка монтажу

Щоб яскравість освітлення кімнати була на прийнятному рівні, фахівці рекомендують звернути увагу на такі особливості установки штучного освітлення:

  1. Висота. Освітлювальні прилади повинні бути монтовані на певному рівні.
  2. Місце. Зазвичай світильники встановлюють на стінах або стелі. Звичайно, можна зустріти приміщення, де вони прокладені на рівні плінтуса, але в цьому випадку ми отримуємо лише підсвічування.
  3. Напрямок. Світло надходить з плафона, в якому прихована лампа.

Плафони і лампи

Світильники сучасного виробництва зазвичай приховують лампи за допомогою плафона. В деяких випадках вони відсутні. В іншому варіанті вони мають деяку ступінь прозорості, що дозволяє отримати більше світла при їх використанні.

Також, певну увагу слід приділити і лампам. Кожна з них має власні показники, які слід враховувати для отримання якісного освітлення у житловій або робочій кімнаті.

Першим показником цього предмета стає потужність, Вт. Певну увагу слід приділити і світлового потоку, лм. Від кольору залежить якість світла, ОК. Всі ці параметри вказуються в супровідній документації чи на етикетці виробу. За їх допомогою розрахунок освітлення кімнати проводитися набагато простіше.

Обробка і меблі

Напевно, кожна людина знає, що деякі кольори здатні збільшити кількість світла від освітлювального приладу. З метою отримання максимальної віддачі від світильника, обробка в приміщенні зазвичай виконується в світлих тонах. У той же час, якщо ви вирішили обклеїти кімнату темними шпалерами, то вам слід пам’ятати про те, що вони будуть поглинати велику кількість світла. Ефект відображення практично не буде помітний.

Також, ці критерії обов’язково враховуються й при придбанні нових меблів. Щоб полегшити процес розрахунків, рекомендується заздалегідь ознайомитися зі стандартами та нормами, які застосовуються в нашій країні.