Способи освітлення кімнат у квартирі

Освітлення в кожній кімнаті квартири настільки ж важливе, як і архітектура та дизайн всього приміщення. Воно відіграє дуже важливу роль, створюючи специфічну атмосферу, настрій у мешканців та впливає на їх здоров’я. В кожній кімнаті можуть бути встановлені різні варіанти штучних джерел світла, завдяки чому ми отримуємо унікальну історію, яка має свої правила, особливості та секрети.

Освітлення кімнат у квартирі

Вітальня кімната

Головну увагу під час вибору освітлення в цьому приміщенні приділяють створенню фонового світла. При цьому воно повинно розходитися по кімнаті не залишаючи місця для глибоких тіней або затемнених закутків. На думку експертів з дизайнерських студій саме ця кімната повинна бути представлена максимально ефектно. Тому налічується велика кількість варіантів створення різноманітних приладів:

  1. Освітлення гардини по всій території.
  2. Невеликі бра поблизу крісел і яскраві світильники на журнальних столиках.
  3. Підсвічування окремих елементів декору – ваз, статуй, ніш тощо.
  4. Світильники «точки» на стелі.
  5. Використання трубчастих ламп.
  6. Різні додаткові джерела світла – люстри з можливістю використання різніх ламп.

Їдальня і кухня

У цих приміщеннях, якщо вони розділені, особливу увагу варто приділити безпосереднього столу, де буде збиратися сім’я під час прийому їжі. Інші предмети, обладнання та прилади можна підсвічувати лише фоновим світлом. Найкращим варіантом створення такого джерела вважається монтаж лампи яку можна регулювати по висоті або звичайного світильника, який встановлюється на стелі.

Ванна кімната

Швидше за все, тут треба створити (якщо дозволяють умови) два види освітлення. Перший буде використовуватися при безпосередньому користуванні приміщенням, наприклад, у ранкові години, коли сім’я збирається на роботу або навчання. Другий варіант повинен мати приглушене світло, яке ідеально підходить для прийому водних процедур. Наприклад, під час купання у ванні, при необхідності розслабитися після важкого дня.

Передпокій або коридор

Тут повинно подаватися максимально яскраве світло. Адже ніхто не бажає поправляти макіяж перед виходом на вулицю в напівтемряві або шукати рукав верхнього одягу навпомацки. У цьому випадку рекомендується подумати про те, щоб у сусідній кімнаті джерело світла було менш яскравим. Також, освітлювальні прилади повинні бути підібрані зі смаком, адже саме з цього приміщення і починають гості оцінювати планування квартири.