Сучасне освітлення для дому

Якщо розділити всю схему електропостачання будинку на окремі частини, то можна отримати кілька різних систем. Однією з них буде освітлення приміщення – найбільш розгалужена. У вигляді особливої специфіки виконання робіт, часто новачки в цій справі намагаються виконати їх самостійно. Але, згідно правил і техніки безпеки, подібний монтаж краще довірити фахівцеві. Тим не менш, стежити за його роботою ніхто не забороняв, а тому корисно буде ознайомитися з основними етапами робіт.

Особливості різних методів

Освітлення житлового будинку можна виконати за допомогою трьох основних схем. Кожна з них має свої особливості і складності при монтажі:

  1. Саме просте підключення. Для проведення цієї роботи достатньо мати під рукою тільки три елемента – провід, вимикач і лампу з патроном. Монтаж в цьому випадку досить простий: двожильний кабель підключаємо до лампочки і вимикача, а другий кінець до вилки, яка втикається в розетку.
  2. Більш складна комбінація. До вищевказаних елементів додаємо переноску. Але, так як вона не має власної вилки, то її якимось способом слід вмонтувати в схему. Для цієї мети використовується друга така ж переноска, у якій демонтується вилка і підключається до першого виробу. Таким нехитрим способом ми отримуємо світло в двох кімнатах.
  3. Складна схема підключення. Освітлення заміського будинку часто передбачає використання в одній з кімнат відразу кілька ламп. У цьому випадку двожильний кабель розділяється і одним з кінців монтується до патрона другої лампи, а інший відводитися в сусідню кімнату.

У підсумку, коли монтується освітлення приватного будинку, власник отримує велику кількість дротів. Іноді, таке їх скупчення лякає домашніх майстрів, і вони звертаються за допомогою до фахівців.

Деякі нюанси самостійної роботи

Першим ділом в кожній з кімнат слід розмітити місця під монтаж розподільної коробки. Освітлення у приватному будинку передбачає підведення дротів безпосередньо від щитка. Їх потрібно промаркувати і рівномірно, з невеликим запасом, розвести по всіх кімнатах. Головним завданням є з’єднання окремих кабелів з розподільною коробкою, вимикачем і освітлювальним приладом. Робиться це за допомогою одної з описаних вище схем. Особлива увага приділяється тому, що деякі прилади потребують особливого поводження, а тому краще заздалегідь ознайомитися з їх будовою.