Важливі моменти освітлення робочого місця

Без будь-яких винятків можна констатувати факт про те, що освітлення дуже важливо для життя і роботи людини. На думку вчених, ми отримуємо велику частину інформації за допомогою споглядання.

При цьому світло грає дуже важливу роль в процесі розгляду. З його допомогою ми:

  1. Розрізняємо кольори.
  2. Оцінюємо форму предметів.
  3. Перспективу навколишнього простору.

Освітлення робочого місця

При цьому освітлення відіграє важливу роль у формуванні психічного здоров’я та емоційного стану. У наукових роботах дослідників чимало інформації приділяється саме цьому процесу.

Нестача світла

Якщо людина виконує роботу при недостатньому світлі, то вона може відчувати ряд негативних впливів на весь організм – втома і перевтома. В цьому випадку істотно погіршується отриманий результат і якість виконаної роботи. У більшості випадків фіксуються часті головні болі. Такий же ефект спостерігається при пульсуючому джерелі світла.

Головну роль у цьому процесі відіграє спектральне випромінювання і динамічність світлового потоку. Нерідко на робочому місці має місце, в цілях невиправданої економії, зменшення яскравості світла.

Необхідні умови і їх відсутність

Статистичні дані вказують на те, що більшість нещасних випадків, які трапляються на робочому місці, викликані саме нестачею світла. Людина може нечітко бачити обриси предмета, сплутати окремі елементи або зменшити візуально ступінь ризику.

Для того, щоб забезпечити на робочому місці нормальні умови праці, необхідно дотримуватися головних правил у побудові схеми освітлення. Насамперед варто звернути увагу на рівномірність світлового потоку. Далі варто досягти нормального показника яскравості. Адже при підвищених показниках світло може сліпити працівника, а при мінімальних – він не зможе розгледіти навіть знаряддя праці. Також, важливо подбати про справність освітлювальної техніки. Якщо лампа буде постійно мерехтіти, то в такому кабінеті просто неможливо не те, що виконувати обов’язки, але і знаходитися тривалий час. Важливо переконатися в тому, що отримуване освітлення не буде пульсувати.

Нерідко за кілька років спостерігається суттєво погіршення зору окремих співробітників. Ця проблема безпосередньо пов’язана з браком освітлення або неправильним його монтажем. У більшості випадків самі робітники не звертають на це належної уваги.