Як освітлення впливає на колір інтер’єру

Багато експертів стверджують, що перш ніж переходити до фарбування поверхонь в будинку, слід підібрати відтінок майбутнього освітлення. При цьому увага майстра має бути приділена інтенсивності світлового потоку і стороні приміщення, де розміщені вікна.

Вплив освітлення на інтер’єр

Природне освітлення і вибір відтінків

цвет интерьера

Для того, щоб освітлення в кімнаті гармонувало з іншими характеристиками і функціями, рекомендується виконати всього лише декілька простих правил. При цьому їх використовувати рекомендується лише з тими кімнатами, вікна яких виходять на північну частину споруди:

  1. Тут краще всього використовувати облицювальний матеріал «теплих» кольорів і відтінків. Ці вироби зможуть відбити максимальну кількість світла.
  2. Меблі слід підбирати таких же кольорів, як і будівельний матеріал.
  3. В разі виходу вікон на південну сторону споруди, рекомендується вибирати так звані холодні кольори – блакитний, сірий або зелений.

Не можна не відзначити те світло, яке відбиває оточення житлового приміщення. Слід пам’ятати, що проходячи, наприклад, через крону дерева в літній час, сонячне світло може мати зеленуватий відтінок. А якщо перед будівлею є червона стіна, то відбиті промені будуть червонуватими.

Штучне освітлення

Окрім природного освітлення важливу роль у виборі відтінків і кольорів грає штучне світло. Особливу увагу слід приділити тим речам, які мають абажури або лампа прихована під яким-небудь навісом. При цьому світловий потік, проникаючи крізь таку ширму, набуває того відтінку, який зображений на ній.

Також, слід пам’ятати про те, що лампи можуть розрізнятися. Це на перший погляд здається, що всі вони однакові. Але після першого ж контакту з різними типами цих елементів, можна побачити їх відмінності. Наприклад, світлодіоди мають абсолютно інший колір світлового потоку, ніж лампи розжарювання.

На думку дизайнерів, тональність світлового потоку від лампи і кольору стенів, повинна збігатися. Рекомендується заздалегідь продумати, яку освітлювальну техніку вмонтовуватимуть в будівлі і лише потім починати вибирати будівельні матеріали. В такий спосіб можна досягти максимальної гармонії світлового потоку і облицювальних матеріалів в будь-якій кімнаті.

Рекомендується спочатку ознайомитися з видами освітлювальної техніки, щоб дізнатися особливості їх відтінку світлового потоку.