Штучне освітлення та його вплив на сон

Здавалося б, сучасні зручності повинні давати переваги людству перед нашими предками. Але, наш сон став значно коротше. Головною причиною, яка призвела до таких результатів, вважається винахід штучного освітлення за допомогою електрики. Більш того, в деякі сезони року людина повинна спати набагато більше, ніж в інші. На думку деяких дослідників з США, штучне продовження дня негативно впливає на здоров’я. А їх наукові праці тільки почалися.

Штучне освітлення

Перші дослідження

На те, як впливає штучне освітлення на сон людини, стало відомо з проведених дослідів. Фактором, що підтверджує в гіпотезі стає робота лабораторії, яка знаходиться у Вашингтоні, Сполучені Штати Америки.

За основу експерименту були взяті дві абсолютно різні етнічні раси мисливців-збирачів, які жили деякий час на території сучасної Аргентини. При цьому були розглянуті такі особливості:

  1. Етнічні.
  2. Соціальні.
  3. Культурні.

Ці дві абсолютно різні групи жили практично на одній території. Відстань між поселеннями була рівна приблизно 50 км. При цьому електрика є лише в одній з громад. Також використання освітлювальної техніки дозволено протягом 24 годин і в безмежній кількості. А їхнім сусідам доводиться задовольнятися виключно природним освітленням.

Результати експерименту

Дослідники відвідували ці два населені пункти протягом року. На проведення дослідів був виділений цілий тиждень влітку і взимку. Протягом цього часу вчені фіксували час, коли люди лягають спати і прокидаються. При цьому у кожної людини, що проживає на території громади, був електронний браслет, який вони зобов’язані були носити постійно на протязі всього часу досліду.

У результаті всіх отриманих даних, після їх ретельної обробки, були отримані результати про те, що кількість сну в громаді з електрикою знизилося приблизно на 1 годину. Головною причиною такої зміни поведінки стає те, що штучне світло дозволило людині лягати спати пізніше. В майбутньому планується більш детально вивчити це відкриття і провести додаткові аналізи. Адже досі не зрозуміло, добре це чи погано – скорочувати власний режим. До того ж фіксується, що в зимовий період, люди сплять набагато довше, ніжили влітку.