Автономне освітлення. Світильники на акумуляторах та батарейках

Вже більше двох місяців українці живуть в часи віялових та екстрених відключень електроенергії.

Психологи стверджують, що світло піднімає настрій та продуктивність, а тривале перебування у темряві підвищує рівень стресу та тривожності у людини.

Відключення електроенергії часто за все може лякати багатьох із нас.

Коли всі прилади вимкнені і навкруги темно, освітлення це найпростіше завдання, яке ми можемо виконати не електричним способом. Адже дуже багато навкруги варіантів альтернативного живлення без електроенергії яке коштує невеликих коштів. 

Що означає освітлення без електроенергії? Все дуже просто, це означає, що для роботи світильник не потрібно вмикати в розетку чи під’єднати до мережі. Такі автономні джерела світла працюють на акумуляторах, батарейках або від сонячної енергії. 

Сьогодні електрика стала чудовим ресурсом, яка полегшила життя людству але в часи відключення світла в українців  електрика стає недоступною, тому потрібно завчасно подумати про автономне освітлення в оселі.

У цій статті ми підготували для вас перелік світильників, які допоможуть вам залишатися зі світлом багато годин в період відключення електроенергії.

Світильники на сонячних батареях.

Живлення від природних енергоресурсів це спосіб , який використовувався ще з давніх давен, коли людство не винайшло електроенергію. Сьогодні вже весь цивілізований світ переходить на альтернативні джерела живлення від природи таких як вітер, вода та сонце. Природні джерела електроенергії доступні, невичерпні та економічно вигідні.

В останні десятиліття технології вироблення альтернативних джерел світла та електроенергії просунулись вперед і перше місце з них займають сонячні батареї. Достаток сонячної енергії дав змогу створити світильники на сонячних батареях.

Для освітлення вуличних ділянок , подвір’я, терас чи паркових зон є вуличні світильники на сонячних батареях. Вони споживають електроенергію від сонця тому екологічно чисті, не залежні від електропостачання , економічно та енергетично вигідні.

Більшість з них автоматичні, вмикаються в сутінках та вимикаються досвіта або оснащенні датчиком руху, тобто працюють, коли хтось проходить  в радіусі дії датчика.

Такі світильники, за зазвичай,  використовують для освітлення вулиць в побутових та комерційних цілях.

Вони можуть бути різних дизайнів,  в залежності від цілей їх застосування. Багато моделей стають не тільки джерелом світла, а й чудовим елементом декору у відсутності потреби освітлення. Світильники на сонячних батареях можна використовувати також в середині оселі, розміщуючи їх під прямим сонячним світлом на підвіконні.

Світильники на акумуляторах та батарейка

Ще одним ефективним варіантом  освітлення при відсутності електроенергії є світильники на акумуляторі або батарейках. Це можуть бути як настільні лампи так і ліхтарики на акумуляторі чи батарейках. Ці варіанти освітлення стануть чудовим вибором при короткостроковому та екстреному випадку освітлення. Світильники на  батарейках оснащені батарейками типу АА або ААА, та потребують заміні батарей при їхньому розрядженні. Чудовим варіантом освітлення на батарейках є також декоративні гірлянди, які не тільки дадуть вам освітлення, а й створять чудову атмосферу в домівці.

Більш гнучкий варіант освітлення- це світильники з вбудованим акумулятором.  Даний тип світильника працює автономно 4-6 годин і потребує перезарядки від мережі. В частому випадку такі світильники оснащенні портом micro USB, що дає можливість заряджатись від   мобільного акумулятора power bank.

Невеликі бездротові настільні лампи стануть чудовим варіантом освітлення в офісі або виконують функцію нічника в приліжковій зоні біля ліжка.

 

Раніше автономне освітлення використовувалось зачасту для кемпінгу, сьогодні це невід’ємна частина буденності кожного українця. Тому при виборі автономного освітлення слід звернути увагу на такі критерії:

  • Години автономної роботи лампи. При виборі світильника в першу чергу зверніть увагу на те, скільки світильник буде працювати автономно у максимальній потужності. Адже більшість led-світильників на максимальній яскравості працюють 4-6 годин, а при зменшенні потужності навіть до 8 годин. Це стане  чудовим варіант для освітлення у вечірній час.
  • Зверніть увагу на вид та  тип батареї. Якщо ви плануєте часто використовувати світильник, то обирайте з батареєю, яку можна перезаряджати. 
  • Врахуйте також яскравість світла,яку видає лампа. Якщо вам потрібен світильник для читання то він повинен видавати 500-800 Lm світла, якщо це освітлення кімнати то як найменше 1000 Lm, щоб покрити максимальну площу кімнати світлом.
  •  Зверніть також увагу на ступінь IP захисту світильника, якщо ви вибираєте освітлення для вулиці. Світильник повинен бути стійкий до пилу, вологи, а також підвищеної та зниженої температури. Найкращим варіантом буде IP 65

 

Познайомитись із всім вибором автономного освітлення ви можете завітавши в фірмові шоуруми Eglo або перейти на сайт egloshop.com, де ви знайдете більше сотні варіантів світильників на батареях чи акумуляторах.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *