Фасадне освітлення будівлі

Якщо фасад будинку облаштований за всіма стандартами, то вдень він буде виглядати чудово. Але, важливо подбати про те, щоб і в нічний час він привертав увагу. З цією метою і створюється спеціальна підсвітка фасаду.

Вибираємо зовнішнє освітлення

Всього ілюмінація може бути виконана в 3 видах:

  1. Художня. З її допомогою можна підкреслити значимість цілісності архітектурного стилю. Особливо поширена в міських умовах.
  2. Функціональна. Створюється з метою одержання максимального комфорту для людини в темний час доби.
  3. Дизайнерська. Підкреслює вибраний стиль.

У великому місті освітленням на вулиці, в тому числі і самих будівель, нікого не здивує. Чимале значення має і освітлення тротуарів та проїжджої частини. При цьому цю тенденцію намагаються перейняти і жителі провінційних міст і селищ. Найчастіше з цією метою монтуються різні освітлювальні прилади на стінах будівлі. Фасадне освітлення дозволить людині підкреслити свою значимість і виділити будову з оточення.

Зонування освітлення

Щоб заощадити плату за комунальні послуги, а саме за електрику, в приватних будинках доводиться створювати освітлення в певних місцях. Часто їх називають зонами, рідше кластерами.

Освітлювальні прилади нерідко можна зустріти на:

  1. Гаражі.
  2. Головному або бічному вході в будівлю.
  3. Зоні відпочинку.
  4. Сходах.

Найбільш оптимальним варіантом вважається використання для освітлення фасадів різних груп світильників. Для тих елементів, які розміщені поблизу входів в будівлю або прибудови, бажано монтувати датчик руху, щоб не піклуватися про пошук вмикача ввечері або вночі. Якщо ж споруда невелика, дачний будиночок, то можна і не створювати зони.

Розводка мережі

Зазвичай, при створенні цілої електричної мережі використовується кабель з гумовою ізоляцією. Щоб мінімізувати кількість потрапляння вологи нерідко їх укладають у спеціальний металевий рукав. Ця міра безпеки дозволить запобігти пошкодження кабелю під час проведення будь-яких ремонтних або будівельних робіт на землі. А саме під нею він і прокладається.

У заміських будинках для освітлення фасаду нерідко застосовують один щиток. Його можна монтувати в приміщенні або на вулиці, але в останньому випадку слід захистити його від попадання вологи і пилу.