Освітлення офісу або домашнього кабінету

Кожен працівник, будь це офіс або домашній кабінет, повинен завжди користуватися додатковими освітлювальними приладами. Вони дозволять йому зберегти здоровий зір. Освітлення робочого місця повинно монтуватися за допомогою природного джерела світла і штучного.

Нормативні дані

У процесі створення зручного робочого місця слід використовувати тільки безпечні джерела світла. Ефективність його буде залежати від правильної експлуатації приладів. У разі створення освітлення в офісі, враховуються норми і стандарти, які прописані в законодавстві країни.

Вперше над їх створенням задумався професор П. М. Тиходєєв в 1982 році. Після отриманих перших результатів, норми неодноразово змінювалися, а тому важливо постійно стежити за зміною в законах.

Основні вимоги до висвітлення

Щоб освітленість робочого місця виявилася максимально корисною для працівників, необхідно враховувати найбільш важливі вимоги: Кожен предмет має свій рівень відображення. Освітлювальні прилади слід розмістити таким чином, щоб кожна з деталей залишалася у повній видимості і сприйняття людським оком.

  1. Розмітка майбутніх приладів освітлення повинна здійснюватися максимально комфортно для майбутнього працівника.
  2. При проведенні важливих робіт предмети не повинні заважати людині.

Кілька головних правил

Освітлення робочих місць виконується відповідно і деякими негласними, але важливими правилами. Головною умовою вважається наявність регульованого джерела світла. Це важливо в тому випадку, коли природного освітлення вже не достатньо, але запалювати лампу ще рано. Відрегулювавши показник яскравості приладу, можна максимально ефективно використовувати його в роботі і при цьому економити електроенергію.

Не можна використовувати освітлювальні прилади, які сліплять очі. Доступ до них повинен бути завжди відкритим, щоб у будь-який час доби можна було ними скористатися. При виконанні цього правила істотно зменшується навантаження на людські органи зору.

Умови освітлення робочого місця передбачають створення максимального потоку природного світла. Іншими словами, робочі столи краще всього розміщувати поблизу вікон. При необхідності працівник зможе регулювати освітлення за допомогою жалюзі або штор.

Сучасні освітлювальні прилади постійно розвиваються, а тому вибрати підходящий не буде надто складно.