Освітлення спальні

Освітлення в спальні найкраще задумати перед капітальним ремонтом або безпосередньо в ході будівництва приміщення. У ці моменти можна з легкістю прокласти кабель, підвести комунікації і вибрати місце для монтажу світильників. Переробляти роботу після капітального ремонту набагато складніше. В цьому випадку планувати дизайн світла необхідно в першу чергу.

Ідеї для загального плану

Загальне освітлення спальні не повинно бути занадто яскравим. У цій кімнаті слід монтувати кілька світильників, але ні в якому разі не одну люстру з б’ючим в очі світлом. Він повинен виходити зі стелі м’якими і розсіяними хвилями. Досягти цього результату можна за допомогою ковпаків і абажурів на лампи розжарювання.

Кілька ідей світла в спальні допоможуть вибрати підходящий варіант:

  1. Галогенні або люмінесцентні лампи.
  2. Розміщення світильників під натяжною стелею.
  3. “Зоряне небо”.

Щоб створити останній варіант, необхідно встановити на лампи світлофільтри і розмістити їх під плівкою стелі. Вони будуть горіти яскравіше інших, створюючи ефект зірок на нічному небі. Цей варіант вважається найефективнішим для тих, хто довго не може заснути.

Освітлення в спальній кімнаті на увазі чимало варіантів облаштування прихованого світла. Крім приховування в стелі, можна скористатися карнизами або виступами стін. Деякі фахівці рекомендують встановлювати світильники в підлозі, щоб отримати своєрідний ефект невагомості.

Місцеве освітлення

Світло в спальні місцевого призначення виконує безліч другорядних, але важливих функцій. Такі вироби є практично в будь-якому приміщенні. Одним з видів такого обладнання вважається світильник біля ліжка. Також можна використовувати і настільні лампи, бра, торшери і т. д.

Деякі власники будинків вибирають торшери на рухомих кронштейнах. Цей варіант ідеально підходить для подружньої пари або дітей різного віку. Головна особливість цих приладів в тому, що їх можна з легкістю встановити на потрібну висоту. Варіант підходить і в тому випадку, якщо одна людина збирається спати, а інший читати. Якщо лампочку монтувати в дзеркало або стіл, то вийде ще один місцевий джерело світла.

Крім цих, варіантів можна скористатися і декоративним світлом. Його можна отримати шляхом монтажу приладів в підвісній стелі, гіпсокартонних стінах. З цих питань краще заздалегідь отримати консультацію у фахівців.