Освітлення робочої зони кухні

Робоча зона на кухні має на увазі наявність якісного освітлення. В іншому випадку досягти максимальної продуктивності практично неможливо. На сьогоднішній день існує велика кількість способів висвітлити місце що використовується домогосподаркою за допомогою найрізноманітніших світильників.

Варіації освітлення

Підсвічування робочої зони на кухні має на увазі використання локальних приладів. У зв’язку з цим професіонали виділяють кілька основних варіантів створення мережі з світильників, а саме:

  • для розміщення підсвічування вибирається місце на витяжці.

Таким способом досягається отримання світла на плиті і поверхні для варіння. Нерідко в таких випадках захоплюється і деяка територія навколо. Система освітлення дозволяє постійно контролювати процес приготування їжі, тим самим оберігаючи кухаря від забруднення плити, пригорання їжі або випаровування води. У деяких сучасних моделях витяжок вже передбачена вмонтована лампа. Вбудовані вироби дозволяють отримати куди більш привабливий зовнішній вигляд приміщення, ніж навішування приладів на встановлену техніку;

  • підсвічування робочої поверхні кухні має на увазі створення освітлення в області столу або стільниці.

Найчастіше лампи монтують під навісними шафами, щоб світло рівномірно потрапляв в потрібне місце. Ці елементи дозволяють знизити ризик пошкодження рук і пальців під час готування. Враховується і важливість чистки меблів, і запобігання забруднень.

Два рівня освітлення

Освітлення робочої зони найчастіше виконується двома рівнями, а саме:

  1. У цьому варіанті слід насамперед монтувати світильники під навісними шафами. У більшості випадків достатньо 1 лампи для одного елемента меблів. Цього світла цілком вистачить для отримання доступу до предметів, розташованим за межами використовуваної поверхні, і безпосередньо до неї самої. У разі вибору приладу, варто вибрати такий, який при включенні не змінить жовтого кольору.
  2. Освітлення робочого столу на кухні входить до другого рівня. Тут важливо монтувати прилади над шафами і біля карниза. Особливість цих виробів в тому, що їх можна регулювати і направити потік освітлення в зону, де в даний момент проводиться робота.

На думку фахівців, краще встановлювати світлодіодні індивідуальні світильники. Освітлення робочої зони на кухні буде яскравим, а самі світильники не займуть багато вільного місця.