Самостійне проведення ремонтних робіт дозволяє проявити свої творчі уміння і навики, особливо, коли справа стосується кімнати для дітей. Тут головне не переборщити і зробити все максимально красиво, але не в збиток комфорту і здоров’ю дитини. У даній статті обговоримо такий важливий момент, як освітлення в дитячій кімнаті, щоб маля залишилося задоволеним.
Дитяча кімната
Якщо кухня – приміщення для приготування їжі, спальня – місце для відпочинку і сну, то дитяча кімната – це, у своєму роді, багатофункціональне приміщення, в нім дитя не лише спатиме, але і гратиме, вчитиметься, творитиме і проводитиме значиму частину свого часу. Важливо зробити так, щоб ця кімната була максимально затишною і відповідала всім потребам дитини. Коли приміщення вже повністю облаштоване, залишається грамотно підібрати світло в дитячій. Важливо підійди до цього питання серйозно, тому що від цього залежатиме психологічний стан маляти, його настрій і здоров’я.

На що впливає неправильне освітлення:
- настрій;
- здоров’я (зір і самопочуття);
- психологічний стан;
- комфорт і затишок.
Природне освітлення
Звичайно, природне освітлення наділяє кімнату оптимальним світлом, котре таке необхідне для нормального функціонування дітей. Тому підбираємо кімнату, яка розташована з потрібного боку, де сонячні промені максимально освітлюють приміщення в денний час доби. Природне освітлення в дитячій можна отримати, визначивши кімнату, з вікнами на схід або південний схід. Такий вибір найоптимальніший, оскільки сонце насичуватиме кімнату маляти вранці. Уранішнє сонце практично не гріє, його промені легкі і ненав’язливі – маля пробуджуватиметься в хорошому емоційному настрої, що дуже важливе для початку трудомісткого дня в саду або школі.
Якщо немає можливості вибрати вдале розташування – зробіть так, щоб попадання денного світла було максимальним. Замінить широкі світлонепроникні штори на напівпрозорі або прозорі. Дітям підійдуть кольори зелених і жовтих відтінків.До небажаного розташування можна віднести і північні сторони, які будуть дуже обмежені сонячним теплом і світлом, що викликатиме неуважність і дратівливість у дитини. Визначаючи приміщення для дітей, уникайте західних сторін, оскільки вранці в цій кімнаті буде напівтемно, а вдень буде дуже жарко.
Штучне освітлення
Щоб облаштувати правильне освітлення дитячої кімнати необхідно також приділити увагу штучному світлу. Необхідно зробити так, щоб було рівномірне розсіювання по всьому приміщенню. Дуже різке, яскраве світло або темні ділянки в просторі не допускаються. Мають бути лише плавні світлові переходи, щоб дитя не відчувало пригніченість або напругу в очах.
Для кращого ефекту, облаштуйте кімнату світильниками по всій довжині стелі, з кроком в 1.5 метра.
Залежно від віку дитини, кімната ділиться на декілька ділянок:
- ігровий майданчик;
- зона для сну;
- робочий простір.
Освітлення дитячої кімнати повинне складатися з декількох окремих світильників для кожної ділянки. Особливу увагу приділяємо тій ділянці, де розташований стіл для роботи, світло повинне добре поширюватися, щоб було зручно займатися домашніми завданнями. Зазвичай застосовують настільні лампи і світильники.
Для ігрової зони відпочинку дуже яскраве світло лише заважатиме – встановлюємо невеликий настінний або стельовий світильник з середнім рівнем освітлення. Інколи досить невеликого нічника.
Ділянка для ігор вимагає яскравого освітлення, яке розташовуватиметься в центральній частині стелі. Адже саме в цій зоні ваше маля проводить тривалий проміжок часу. Якщо ця ділянка знаходиться в кутовій частині приміщення – прямо над ним встановите додаткове джерело освітлення.