Правильне освітлення на кухні

Кухня вважається одним із самих улюблених в будинку місць. У цій кімнаті можна спілкуватися з друзями, приготувати ситний обід для сім’ї або ж холодні закуски для веселої компанії. У зв’язку з цим кожна господиня бажає обладнати її на власний смак. Однією з головних речей вважається освітлення на кухні.

Система світла в малому приміщенні

Багато мешканців сучасних будинків не розуміють, як можна нормально працювати в обмежених умовах, в місці, де навіть двом людям складно розвернутися. Саме такі приміщення і створювалися будівельниками в кінці минулого століття. Ця умова і стало причиною розміщення всього однієї люстри, яка частіше монтується на стелі. Але як тільки за вікном похмура погода або настає вечір, відразу ж спостерігається нестача світла близько:

  • стільниць;
  • полиць;
  • підлогових тумб.

Підсвічування на кухні може вирішити ці незначні проблеми. Фахівці рекомендують особливу увагу приділити плануванню, адже перестаратися в цій справі не потрібно. Важливим моментом стає підключення світильників на кухню, оскільки для кожного окремо потрібно окрема проводка. Якщо врахувати, що необхідно ще й створити окремі дроти для розеток, то кухня може перетворитися в клубок комунікацій. У разі перевантаження всієї системи існує ймовірність утворення короткого замикання і навіть пожежі.

Світло в великому приміщенні

Освітлення на кухні при її великих розмірах значно простіше спланувати, ніж в маленькій кімнаті. Слід розуміти, що однієї лампи під стелею в цьому випадку явно мало. З іншого боку, великий розмір дозволяє реалізувати найсміливіші ідеї. Можна окремо висвітлити робочу, обідню зону і додати підсвічування кухонної гарнітури.

Освітлення на кухні може складатися з багаторівневого підвісної потоку з декількома приладами. Найчастіше в цьому випадку використовують світильники. Важкодоступні для світла місця можна оснастити невеликими приладами. Найчастіше цей момент зачіпає полицi, шафи і тумби.

Фахівці стверджують, що в разі створення освітлення на кухнях великих розмірів сміливо використовується власна фантазія. Також слід звернути увагу на стан фінансів, так як сучасна техніка може коштувати недешево, і заплановане освітлення на кухні неможливо буде реалізувати. Якщо власних ідей бракує – звертайтеся до майстрів-дизайнерам.